Biblioteka Publiczna w Gryfinie

Biblioteka Publiczna

w Gryfinie

 
Jesteś w: Wełtyń » Wydarzenia
Tytuł:Relacja z Ferii zimowych w Wełtyniu - 2018 r.

Relacja z Ferii zimowych w Wełtyniu - 2018 r.

Chciałoby się rzec: „ach szkoda ze tak szybko minęły i czas wracać do zajęć lekcyjnych”, bo tegoroczne ferie w Wełtyniu udały się świetnie!!! Przez dwa tygodnie zajęcia odbywały się w godz. 11.00 – 16.00, w których wszyscy uczestnicy, a było ich w sumie 215 osób (175 dzieci i 40 rodziców), mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i miło spędzić czas. W pierwszym dniu ferii po krótkiej pogadance o bezpieczeństwie, graliśmy w gry planszowe i bawiliśmy się. W drugim dniu chociaż na króciutko na dworze mieliśmy „zimowe szaleństwo”, bo akurat niespodziewanie i ku wielkiej radości dzieci spadł śnieg!!! Robiliśmy też na zajęciach plastycznych laurki na zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, oraz wybieraliśmy dla każdego dziecka wierszyki z książki „Najlepsze życzenia na różne okazje i nie tylko…”. Środa upłynęła nam pod hasłem „Ugotowani.pl”, czyli robimy sałatkę warzywną i jest smacznie, zdrowo, kolorowo. Niesamowite jak dzieci z ochotą kroiły te wszystkie warzywa, ubrane w kolorowe fartuszki, a potem była oczywiście wspólna degustacja, z czego chyba najbardziej były zadowolone. W czwartek robiliśmy maski karnawałowe i w ruch poszły nożyczki, kolorowy papier, wstążeczki, kokardki i mnóóóstwo brokatu. Pierwszy tydzień ferii zbliża się ku końcowi i w piątek zajęciom literackim z głośnym czytaniem fragmentów bajek o zimie towarzyszyły zajęcia plastyczne pt.: „Zimowe podróże z bohaterami książek”, gdzie głównym bohaterem wybranym przez dzieci był oczywiście… bałwanek tworzony metodą z dzieciństwa, czyli malowany palcami… pastą do zębów!!! Była też niespodzianka dla bibliotekarki - pani Grażynki. Z kwiatami i urodzinowym tortem, odwiedzili nas pracownicy Biblioteki Publicznej w Gryfinie z panią Dyrektor Mencel na czele. Było miło i sympatycznie, a tort smakował wyśmienicie wszystkim uczestnikom ferii.

Kolejne dni ferii mijały, a dzieci bawiły się w najlepsze. Drugi tydzień ferii w poniedziałek było „Smerfowe gotowanie”, czyli pieczemy pyszne czekoladowe babeczki dla naszych babć i dziadków w naszej świetlicowej kuchni i kolejna urodzinowa niespodzianka, tym razem od rodziców i dzieci: kwiaty, laurki i…moc wzruszeń. W Dniu Babci i Dziadka dzieci pięknie zaprezentowały się w króciutkim programie artystycznym. Były też laurki, przygotowany słodki poczęstunek o który zadbały mamy i przew. Koła Emerytów i Rencistów Zdzisław Krupa. Miła, serdeczna atmosfera dzięki uczestnikom, których było aż 54 osoby!!! Kolejny dzień ferii upłynął nam z grami planszowymi. Były też zabawy ruchowe m.in. Twister – gra, która dzieci zaplątała w supełki i którą uwielbiają, a w czwartek „Mały chemik” i „wybuchowe” zajęcia z wulkanem. To był strzał w dziesiątkę! Ciekawe zajęcie dla dzieci, gdzie mogły wykazać się pomysłowością, kreatywnością i były zachwycone. W ostatnim dniu ferii na Balu karnawałowym bawiło się 24 dzieci i jak to na Bal przystało każdy był przebrany. Był też bogato zastawiony stół pełen słodkości, owoców, napojów o który dbała mama Monika Czyż, a który częściowo zasponsorował nam sołtys i radny Leszek Jaremczuk, konkursy prowadziła mama Agata Koler-Żygadło, a o nagłośnienie zadbał Mariusz Godlewski.

Chciałybyśmy bardzo podziękować rodzicom, a w szczególności: Agacie Koler-Żygadło, która pomagała i była z nami przez całe dwa tygodnie ferii, Monice Czyż – za nieodzowną pomoc, Ani Puchała, Ani Leśniak, Karolinie Drobny, Izie Kułakowskiej oraz Leszkowi Jaremczukowi, Zdzisławowi Krupie i Mariuszowi Godlewskiemu. Całe ferie zostały zorganizowane wspólnie przez Bibliotekę i Świetlicę wiejską przy wsparciu rodziców . Każdego dnia dzieci przychodziły na zajęcia z uśmiechem na twarzy, który dla Nas organizatorów był najpiękniejszym podziękowaniem.

 Sporządziły: Grażyna Pasik (bibliotekarz),

Marta Nowak ( instr. świetlicy)

 

 

 

 

         

 

 

 

 

 

      

                          

 

 

 


Wydrukuj

©2011 Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie

Powered by ICOR