Biblioteka Publiczna w Gryfinie

Biblioteka Publiczna

w Gryfinie

 
Tytuł:XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek (05.05.2022 r.)

Nowa strona 4
Biblioteka Publiczna w Gryfinie zaprasza na XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który odbędzie się w dniach 8 - 15 maja 2022 r.

Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich dokonał wyboru hasła promującego XIX edycję ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek. Hasło brzmi „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Hasło, zaproponowane przez Grażynę Piskorz, wicedyrektor Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, odnosi się do biblioteki jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie. Z jednej strony książnica to swoista oaza w mieście, mały jego fragment, zaledwie punkt, z drugiej strony – drzwi do Universum. (źródło: tydzienbibliotek.sbp.pl)
 
Program Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Gryfinie:

Dzieci i Młodzież:
 
11 maja, godz. 10.00 - Książka i biblioteka to przyjaciele człowieka
zajęcia czytelnicze dla przedszkolaków 5-6 lat (czytelnia).
 
12 maja, godz. 10.00 - Świat wokół komiksów młodzieżowych
prelekcja i warsztaty komiksowe dla klas 7-8 (czytelnia).

13 maja, godz. 09.30 - Świat wokół emocji
zajęcia biblioterapeutyczne dla klasy 1 (czytelnia).

Na zajęcia dla dzieci i młodzieży obowiązuje wcześniejsza rezerwacja: tel. 91 4162639 w.15; e-mail: oddzialdzieciecy.biblioteka@gryfino.pl
 

Imprezy ogólnodostępne:

10 maja, godz. 16.30 - Spotkanie autorskie z Anną Wysocką, szczecińską pisarką i podróżniczką, autorką książki pt.: List do dziadka.
Podczas spotkania będziemy mogli zapoznać się z projektem Tysiąca marzeń, który autorka realizuje, a także wysłuchać opowieści z jej licznych podróży.

9 - 31 maja - Wystawa Za/świat ballad Adama Mickiewicza.
Wystawa plenerowa przed budynkiem Biblioteki Publicznej w Gryfinie przy ul. Kościelnej 24. „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza zapoczątkowały epokę romantyzmu w polskiej literaturze. Od wydania zbioru upłynęło 200 lat. Okrągła rocznica tego wydarzenia to okazja do upamiętnienia dzieła Wieszcza i przybliżenia go współczesnemu odbiorcy.

1 - 31 maja - Wystawa Oczami wyobraźni autorstwa Dziennego Domu "Senior+" w Gryfinie.
Wystawa prac w sali konferencyjnej.

Współorganizatorem wydarzeń jest Gmina Gryfino.

 


Wydrukuj

©2011 Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie

Powered by ICOR