Biblioteka Publiczna w Gryfinie

Biblioteka Publiczna

w Gryfinie

 
Tytuł:XIX Gryfiński Koncert Organowy (20.10.2019 r.)

Nowa strona 4

XIX Gryfiński Koncert Organowy

W niedzielę, 20 października mogliśmy wysłuchać kolejnego, dziewiętnastego już, Gryfińskiego Koncertu Organowego. Tym razem w gryfińskiej świątyni wystąpili dla Państwa: Megan Pearl – sopran, Joanna Sadłowska – skrzypce, Izabela Krochmal – wiolonczela, a także Mariusz Stankiewicz grający na organach. Podczas koncertu mogliśmy wysłuchać między innymi utwór Ave Maria różnych kompozytorów, utwory z repertuaru Andrei Bocellego, Celine Dion, Franka Sinatry, czy kompozycje Andrew Lloyd Webbera.

Koncert zorganizowany został przez: Gminę Gryfino, Bibliotekę Publiczną w Gryfinie, Towarzystwo Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej oraz Parafię p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie.

Sponsorem koncertu była PGE GiEK S.A. Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra.

Sylwetki wykonawców:

Megan Pearl (Małgorzata Oliwiecka-Stankiewicz)
Muzyk instrumentalista, wokalista. Występowała jako solistka Orkiestry Marynarki Wojennej ze Świnoujścia. Posiada szeroki repertuar, koncertując na wielu scenach w Polsce i za granicą. Od kilku lat realizuje cieszący się dużym zainteresowaniem publiczności projekt „Muzyczny ogród”.

Mariusz Stankiewicz
Urodził się w 1977 roku w Świnoujściu. Od wczesnego dzieciństwa jego życie i edukacja były związane z muzyką. Jest współtwórcą Państwowej Szkoły Muzycznej w Kamieniu Pomorskim. Obecnie jest organistą tytularnym konkatedry w Kamieniu Pomorskim.

Joanna Sadłowska
Ukończyła klasę skrzypiec profesora Dominika Rutkowskiego. Obecnie umiejętności muzyczne wykorzystuje przede wszystkim w pracy teatralnej. Przez szereg lat  współpracowała z zespołem wokalno-instrumentalnym Camerata Nova, muzykami Baltic Neopolis Orkiestra oraz prowadziła zespół kameralny.

Izabela Krochmal
Koncertowała z zespołami szczecińskimi w kraju i zagranicą. Była wieloletnim członkiem kwartetu Appassionato oraz zespołu Aplauz specjalizującego się w muzyce religijnej.

  

Informacja: Biblioteka Publiczna w Gryfinie


Wydrukuj

©2011 Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie

Powered by ICOR